Świat potrzebuje kapłanów
Czy nam się podoba czy nie, świat cały czas się zmienia. Wygląda zupełnie inaczej niż 20, 40, 50 lat temu. Na naszych oczach zmieniają się pokolenia ludzi. Przychodzi nowe, młode, a starsze odchodzi po nagrodę do Boga. Diecezja grodzieńska za ostatnie pół roku straciła czterech gorliwych kapłanów. Na ich miejsce przyszli nowi kapłani, którzy niedawno w naszej bazylice katedralnej przyjęli święcenia kapłańskie. Ich wybór wynika z pewności, że nie ma szlachetniejszego zajęcia na ziemi jak służba kapłańska. Z pewnością są świadomi tego, że nikt nie może dać człowiekowi większej miłości, jak kapłan, dając ludziom Chrystusa, głosząc Jego słowa, prowadząc do Boga. †












Drodzy Czytelnicy!